LYT jooga on välja töötanud kogenud füsioterapeut, treener ja joogaõpetaja Lara Heimann. Ta on võtnud kõikidest neist valdkondadest parima ja pannud need üheks treeninguks kokku, nimetades seda LYT jooga meetodiks.

 

Meie eesmärk on õige kehahoiak, tugevad lihased ja kiire reageerimisvõime, mis aitavad meil igapäevaelus paremini hakkama saada. Me parandame oma liikumisharjumusi, mis on elu jooksul teadmatult tekkinud, ja teeme seda kõike oma mõttemustrite muutmisega.

NB! Eesmärk ei ole saada superpainduvaks (muideks, liigsed venitused ei tee meile sugugi head, pigem tekitavad kahju).

 

Pideval praktiseerimisel saad:

ROHKEM ENERGIAT. Olenemata sellest, kas oled joogas uus või kogenud, annab LYT jooga sulle läbimõeldud liigutuste kaudu rohkem energiat ja elujõudu.

 

PAREMAD HARJUMUSED. LYT jooga põhineb aju kaardistamise parandamisel, mis on meie sisemine GPS kogu eluks. Regulaarse LYT jooga praktikaga paraneb meie liikumine, hingamine, mõtlemine ja kehahoiak.

 

VALUVABA ELU. Targema ja turvalisema lähenemisega liikumisele võid üle saada varasematest vigastustest ja ennetada tulevasi. LYT jooga tunnid õpetavad, kuidas kogu elu paremini liikuda!

 

Tunni ülesehitus

Tundi alustame RESET-iga, mis tähendab, et valmistame end ette õigeks kehahoiakuks, mida terve tunni jooksul kasutada.

Järgmiseks tulevad liikumisseeriad – see on joogast inspireeritud liikumine, mille puhul kasutame palju teadmisi füsioteraapiast, ja vahel lisame ka aeroobset liikumist. Tundides keskendume keha eri piirkondadele: puusad, õlad, selg, kere jne. Liikumisi kordame tunni jooksul mitmeid kordi, et need kinnistuksid meie kehamällu. Tunnist ei puudu ka päikesetervitused.

Tunni lõpetame lõdvestusega Savasanas.

 

Tund kestab 60–75 min.

 

Siin on vastused enamlevinud küsimustele.

 

Kas see tund sobib mulle?

Tund sobib kõigile, sest iga õpilane saab valida just talle jõukohase liikumise. Õpetaja annab tunnis keerulisematest asenditest ja liikumistest eri versioone.

Veelkord meeldetuletuseks: tundi tulekuks ei pea olema painduv.

 

Mida teada enne tundi tulemist?

Kui sul on terviseprobleeme, siis palun anna sellest enne tundi õpetajale teada.

Kõige tähtsam reegel tundides on: KUULA OMA KEHA!

 

Millal tundi tulla?

Kõige parem on tundidega alustada hooaja alguses, sest siis alustame meeldetuletustega ja põhiliikumiste kinnistamisega. Samas, kui oled avatud meelega ja valmis väikeseks väljakutseks, võib tundidega alustada igal ajal terve hooaja jooksul.

 

Kohtume LYT joogas!

LYT jooga toimub Kilingi-Nõmme spordihoone aeroobika saalis kolmapäeviti  17:45-19:00 ja pühapäeviti 18:00-19:15

Rohkem saad lugeda : www.joogakodu.ee

 

Jaga sõbraga!