„Orienteerumine on üks meeldivamaid, huvitavamaid ja värskendavamaid füüsilisi tegevusi. Lisaks füüsisele, areneb ka aju. Tekkiv rõõm paneb unustama argimured“, iseloomustab oma valikut Saarde valla noorte orienteerujate juhendaja Ville Vinkel.

Orienteerumisspordi mõte seisneb selles, et kompassi ja kaardi abil tuleb leida maastikul üles mingi arv kontrollpunkte ja võimalikult kiiresti jõuda finišisse. Rada on kaardi peal märgitud ringikeste abil, mis on ühendatud sirgjoontega. Iga ringikese sees asubki kontrollpunkt. Punktid peab läbima ette antud järjekorras.

Meie valla sportlastelt on Eesti MV-lt ette näidata rida medaleid erinevates vanuseklassides. Pärnumaa valdade konkurentsis kuulutakse kindlalt paremikku. Võistkondlik esikoht võideti Eesti valdade üldarvestuses 2013 aastal.

Orienteerumisringi treeningud toimuvad neljapäeval 16.00-17.00.

Kevadel-sügisel õpitakse kaarti Kilingi-Nõmme ümbruses ning osaletakse Pärnumaa erinevatel maastikel orienteerumisneljapäevakutel. Novembrist märtsini toimuvad treeningud spordihoones, kus õpitakse orienteerumise põhitõdesid ning mängitakse sportmänge.

Orienteerumistreeningutele on oodatud kõik õpilased, kes julgevad metsas liikuda ja tahavad õppida kaardist arusaamist.