Sportida on Gregil meeldinud poisikesest peale. Nagu poistel ikka, jagus tegevusi mitmele rindele. Perekondlikel eeskujudel ja ellusuhtumisel on kindlasti märkimsiväärne roll. Harrastusratturi tasemel sõideti sageli terve perega. Veidi tõsisemalt puutus võistlusspordiga kokku ka vanem vend Gven. Kaheteistaastaselt oli Greg dilemma ees: kas jalgpall või jalgrattasõit.

2006. aastal liitus poiss Viljandi Rattaklubiga. Suved ja nädalavahetused treeniti koos meeskonnaga. Muul ajal oli palju iseseisvat tööd. Aitas pere ja sõprade toetus.

2012. aastal pärast põhikooli lõpetamist Kilingi-Nõmmes suundus Greg treeninggrupile lähemale – Viljandisse. Aasta hiljem siirdus noormees Audentese Spordigümnaasiumi Otepää filiaali, mille lõpetas 2015. aastal.

Samal suvel saavutas Greg Eesti MV grupisõidus U23 vanuseklassis 3. koha. See tulemus jäi Eesti rattamaailmas silma. Rein Taaramäe abil õnnestus pääseda UC Monaco amatöörtiimi, kus möödus esimene klubihooaeg (2016). Võistlused toimusid Prantsusmaal, Belgias, Saksamaal, Itaalias ja Baltikumis. 2016 märtsis tuli esimene maanteesõidu võit. Varem oli noormees saanud võidurõõmu  maitsta ainult Eesti maastikusõitudel.

Monaco klubi võistles peamiselt mägedes. Greg peab end rohkem sprinteriks. Sageli otsustati sõidu saatus distantsil. Kui lõpplahendus jäi lõpuspurdile, siis polnud jällegi vastastel Gregi vastu žansse. Sellest tingituna ootas uuest hooajast ees klubivahetus. Uus klubi asus põhja pool, kus tõsised mäed puuduvad. 2017. aasta meeskonnaks sai Prantsusmaa amatöörklubi Team Peltrax.

Greg meenutab, kuidas hooaja esimene pool ei sujunud kohe üldse. Olulist rolli mängis keelebarjäär.  Kui Monacos oli võimalik mugavalt inglise keeles hakkama saada, siis nüüd oli suhtluskeel ainult prantsuse keel. Juuni möödus Eestis võisteldes, kus tuli juba nädalaga uus hingamine. Koduses Pärnus võitis Greg Pärnu Rattaralli, mis oli tema esimene maanteesõidu võit Eestis. See tõestas, kui kõva ning ühtlane Prantsusmaa tase tegelikult on.

Pranstusmaal tunneb Greg end pigem keskmikku kuuluvana, Eesti sõitudel aga poodiumile pürgijana. 2017.a saavutas ta Eesti MV-l U23 vanuseklassis 5. koha. Hooaja teine pool jätkus ka Prantsusmaal tõusvas joones, kus noormees saavutas ühe 2. koha ning 3 esikümne kohta.

2018 aasta jätkus samas klubis, mille kohta Greg täna ütleb, et siiani oli see karjääri kõige stabiilsem hooaeg. Siinkohal ei ole noormees kitsi ütlema tänusõnu Rein Taaramäele, kes koostas talle igaks nädalaks uue plaani ning tuli alati vastu jooksvate muudatuste puhul. Hooaja jooksul võitis Greg 2 sõitu, kolmel korral saavutas 2. ja kolmel 3. koha, neliteist esikümne kohta, ühe korra teenis välja võitluslikuma ratturi särgi ning noppis ühe võidu mäefinišite arvestuses.

2019. aastal sõidab Greg Kariibi mere saarel Martinique’il meeskonnas Fewoss-Credit Mutuel.

Klubid:

2007-2015 Viljandi Rattaklubi

2016 UC Monaco (Prantsumaa amatöörklubi)

2017-2018 Team Peltrax CSD (Prantsumaa amatöörklubi)

2019- Fewoss-Credit Mutuel (Martinique amatöörklubi)

Parimad tulemused:

Võidud

1) GP de Cires-les-Mello 2018 (Prantsusmaa)

2) GP de Saint-Martin-des-Champs 2018 (Prantsusmaa)

3) Pärnu Rattaralli 2017

4) Critérium Souvenir Louis-Nucéra 2016 (Prantsusmaa)

    Parim noore ratturi särk: Classic Jean-Patrick Dubuisson – Ep. 1 2015 (Prantsusmaa)

    3. koht Eesti meistrivõistlute grupisõidus U23 vanuseklassis 2015

    Aastatel 2014-2017 Saarde valla parim meessportlane

Huvitavaid fakte:

Võistluskogemused Soomest, Norrast, Lätist, Leedust, Saksamaalt, Belgiast, Hollandist, Prantsusmaalt, Monacost, Itaaliast. 2015 aastal sõitis Eesti koondisega Hollandis maailma karika etappi, mille pidi tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Rõõmustab:

Valdab prantsuse keelt suhtlustasandil.

 

 

 

Jaga sõbraga!
KategooriaJalgrattasport, Üldinfo
Kirjuta kommentaar:

*

Sinu email aadressi ei avaldata.

Logo_footer   
     © 2016 Saarde vald           Sisukord

Website by Altex