Aktiivse esinemis- ja võistlusvõimlemise tõi Kilingi-Nõmmele 1950.-ndate teisel poolel Aime Koovit-Juhanson. Tänasel päeval jätkavad võimlemistraditsioone Aime õpilased Eha Smolina-Salumets ja Margit Schmidt-Martsoo, kelle juhendamisel on treeningud eri vanuses võimlejatele kestnud üle 30 aasta.

Praegused võimlemisharrastajad on koondunud võimlemisklubisse GITHA, mille loomise aastaks on 1992. Githa põhisuundumus on rühmvõimlemine, mis Eestis võistlusspordina 1997. aastast tuule tiibadesse sai ning vabariigile rahvusvahelises ulatuses palju kuulsust toonud.

Vk Githa arvukad vabariiklikud auhinnakohad rühmvõimlemise vabariiklikelt  võistlustelt on praeguseks küll kena mälestus, kuid osalemised erinevatelt konkurssidelt – festivalidelt toovad ikka ja jälle tunnustuauhindu ka meile.

Kohaliku võimlemiselu aasta tähtsündmus on alates 1990.a. peetav Emadepäeva võimlemispidu, kus koos külalistega astuvad üles kõik tegutsevad rühmad ja külalised. Pidu on kõik aastad toimunud ja toimub nüüdki alati reedel enne emadepäeva kell 19.00.

Osa oleme võtnud kõigist vabariiklikest võimlemisfestivalidest ( Gymnafest,”Kauni rühiga ellu!”, Eesti Koolispordi Liidu võimlemisfestival) ning  tantsupidudest, esindanud Eesti võimlemist Euroopa Kultuurikülade liikumises kuues välisriigis.

Trennirõõmust on võimalik osa saada huvilistel lasteaialastest eakateni. Konkurssidel – festivalidel osalevaid kooliealisi tegutseb 4 rühma, lisaks vilistlasrühm, kelle kõik liikmed on võimlemisega alustanud Kilingi-Nõmmes.

Üle 30 aasta on tegutsenud kaks korda nädalas toimuv naiste rütmivõimlemine.

Ea- ja jõukohase võimlemisvõimaluse leiab Saarde vallas iga tüdruk-neiu-daam, kel jätkub järjepidevust ja omapoolset soovi. Tingimused Spordihoones on ideaalilähedased.

ALBUM