EMSL Jõud 14. Eestimaa suvemängudel Saaremaal saavutas Saarde vald 38 osalenud valla hulgas tubli 5. koha, olles sellega Pärnumaa valdadest parim. Saarde vald oli esindatud 38 sportlasega kuuel erineval spordialal.

Kolmepäevalisele võistlusele tegi ilusa alguse Saarde vallavanem Andres Annast juhtkonnavõistlusel saavutatud maksimpunktidega. Kõrgeima koha saavutasid meie mälumängijad (Matis Song, Ruth Song, Eve Attim ja Tõnu Pärn), olles valdade arvestuses teised. Edestades Paikuse valda lisaküsimuste voorus oldi ühtlasi edukaim Pärnumaa esindus.

Eestimaa raskeimate meestega mõõtu võttes tõmbasid suurepärase 4. koha Saarde valla köietõmbajad (Assar Tallo, Tanel Buström, Edward Oks, Kristjan Puusepp, Günter Koovit ja Sven Saarpere). Sellel alal puudusid Pärnumaalt teised esindused.

Kergejõustikus olime samuti parim Pärnumaa vald, saavutades kõigi valdade pingereas hinnatava 5. kohaga. Meie edukaim kergejõustiklane Evely Olde võitis oma vanuseklassi 400 m jooksu, oli kolmas 100 m jooksus, kuues kaugushüppes ja osales naiste 4×100 m teatejooksus. Veel silmapaistvaid tulemusi: Luise Maria Tallo saavutas parima pärnumaa naisena 100 m jooksus 5. ja kaugushüppes 6. koha. Lisaks veel 6. koht naiste kuulitõukes ja osales 4 x 100 m teatejooksus. Romet Leets saavutas 6. koha poiste odaviskes ja kuulitõukes. Robert Tõnisson oli 5. kohaga kõige kiirem pärnumaa poiss 100 m jooksus. Saarde võrkpalluritele kokkuvõttes 7. ja orienteerujatele 11. koht.

Tänud kõigile osalejatele, et tegite suvepäevad meeldivaks!